Спортист (Св) Сливнишки герой

Трудна победа за Сл. герой над Спортист (Св) за купата на АФЛ

Отборът на Сливнишки герой спечели трудна победа над Спортист (Св) за купата на АФЛ, в мач игран в Сливница, пред около стотина зрители. Двубоя бе областен финал София-окръг, в който сливничани излязоха победители.

При отлични условия, и под ръководството на елитна реферска бригада, начело с Петър Доровски и асистенти Николай Георгиев и Младен Маринов, двата отбора изиграха безличен мач, в който победата бе “неизвестно” до края на срещата.

В 41-ва минута гостите поведоха, след красив гол на Михаил михайлов, който с красив параболичен удар препарира стражът на героя Борислав Стоянов за 0-1.

Първото положение в мача бе за домакините, които в 7-ма минута организираха бърза флангова атака, чрез Николай Николов, той центира към централният нападател Мариан Хаджиев и той с глава стреля, но топката прелетя на милиметри над напречната греда. Две минути по-късно и Н. Николов стреля аналогично над гредата.

Второто полувреме започна с промени в състава на сливничани, като на мястото на получилият контузия в глезена Антоан Сергиев, в игра влезе основният плеймейкър на Героя Ивайло Цветков-Пифа.

Това раздвижи играта в средата на терена и още в 47-ма минута Мариан Хаджиев получи отличен пас в нак. поле и от 3 метра разстреля Дяков за 1-1. Десетина минути по-късно в игра влезе и атакуващият халф Владимир Бахъров, който заоперира по левия фланг на нападението. Атаките станаха много остри, но до попадение не се стигаше.

Възможност пък имаха отново гостите, след като в 61-ва минута отново Михайлов стреля, топката се усари в напречната греда, след това в страничната и се върна в нак. поле, където защитник в оранжево я изчисти. В 69-та минута пък втори жълти и респективно червен картон получи защитникът на домакините Любомир Деспотов.

В самият край на мача, когато всички очакваха да се изпълняват дузпи, след една атака на Бахъров, играч на гостите извърши нарушение в наказателното поле, което реферът Доровски наказа с изпълнение на дузпа, която Ивайло Цветков превърна в гол за 2-1.