Академик (Сф) Урвич 1960 (Долни Пасарел)

Академик Сф и Урвич 1960 не се победиха

Академик и Урвич 1960 (Долни Пасарел) не успяха да излъчат победител в мач от VII кръг от мач от АОФГ София-Юг, завършвайки 2:2.

Срещата започна с натиск на Академик, но гостите изравниха резултата и в 40-та минута  бившият футболист на Академик и син на треньора довел ги до "А" група С. Селимински - Адис отбеляза за 0:1.

Още в началото на втората част Академик изравниха, когато след центриране в наказателното поле, бившият полузащитник на Левски, ЦСКА и Санкт Гален, бивш кмет на Долни Пасарел а сега вратар на Урвич - Георги Славчев направи фрапантна грешка изпускайки топката, Йордан Николов се възползва от грешката и изравни резултата 1-1.

В 65-та минута Люцканов отбеляза за обрата на Академик - 2:1, но 10 минути по-късно реферът  Едис Селимински последва центриране и главният арбитър даде изключително спорна дузпа за нарушение срещу Селимински, реализирана в последствие от същия за 2:2.