Русия Азербайджан Северна Ирландия Португалия Люксембург Израел

Русия подпечата визите за Бразилия, Португалия на бараж (ВИДЕО)

Азербейджан завърши у дома наравно 1:1 с тима Русия в последен двубой от последния кръг в група "F". Това бе достатъчно на  футболистите, ръководени от Фабио Капело. за да се класират директно на Мондиала в Бразилия.

"Сборная" натисна своите съперници от самото начало и в 16-ата минута Роман Широков откри резултата. В дълги периоди от двубоя руснаците се опитваха да вкарат второ попадение, но не им се отдаваше. За зла участ на домакините Максим Медведиев получи червен картон в 73-ата минута. В последните секунди на двубоя Явадов изравни резултата.

В друг двубой от тази група Португалия се наложи с класическото 3:0 над тима на Люксембург. В 28-ата минута Аурелиен Хоаким получи директен червен картон, а само две по-късно Силветре Варела откри резултата. Луиш Нани удвои преднината на "мореплавателите" в 36-ата минута. Ветеранът Елдер Пощига оформи крайния резултат  79-ата минута.

В последния мач от групата Израел и Северна Ирландия завършиха 1:1. Еден Басат откри в край на първата част, докато Стивън Дейвис изравни в 72-ата минута.

Крайно класиране в Група "F": 1. Русия - 22 точки, 2. Португалия - 21, 3. Израел - 14, 4.Азербейджан - 9, 5.Северна Ирландия - 7 и 6.Люксембург - 6.