ЦСКА Левски

ЦСКА размаза трагичен Левски

ЦСКА разби вечния си съперник Левски с 3:0 във Вечното дерби от 13-ия кръг на "А" група. По този начин "червените" задълбочиха кризата при "сините". Срещата бе решена само в рамките на 6 минути. В 31-ата минута Неманя Милисавлевич откри резултата. В 35-ата Апостол Попов покачи на 2:0, а резултатът стана класически само секунди по-късно, когато Емил Гъргоров се разписа за класическото 3:0.

Като цяло ЦСКА показа, че е по-класният отбор в момента и надигра Левски. "Сините" играха безобразно, допускаха елементарни грешки, които бяха наказани.

Първата по-опасна атака бе в 3-ата минута след грешка в защитата на ЦСКА, от която Генков не успя да се възползва. Нападателят излезе на стрелкова позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата. Три минути след това Марсиньо се справи отлично с Пинто, навлезе в полето, но бе париран от Перес. В 16-ата минута Ларсен Туре бе заменен принудително от Бру. В 31-ата минута геният на Емил Гъргоров блесна. Той пусна страхотен пас към Неманя Милисавлевич зад защитата на "сините". Бившият играч на Лудогорец елеминира вратаря и прати топката в мрежата.

В 35-ата минута Апостол Попов засече с глава центриране от фаул и  не остави шанс на Блажевич. За попадението вина има цялата защита на "сините", която не бе подредена добре.

Минута по-късно най-слабият на терена Йордан Милиев допусна детинска грешка, Марсиньо му отне и пусна към Гъргоров, който направи резултата класически. До края на първата част не се случи нищо интересно.

В 46-ата минута след центриране от корнер, Чочев отправи точен удар в долния ляв ъгъл, но Блажевич се разтегна и с една ръка изби в корнер. В 50-ата минута и гредата спаси "сините". Милисавлевич стреля, но топката се отби в лявата греда, след което попадна в ръцете на Блажевич.

В 53-ата минута след центриране от корнер Миро Иванов отправи много силен удар от въздуха, но Черни бе на мястото си и боксира топката. В следващите минути играта бе накъсана от куп нарушения и смени. Левски владееше инициативата, но така и не успя да стигне до чисти положения.