ФК Елит София Урвич 1960 (Долни Пасарел)

Елит победи Урвич - Пасарел в изнервен мач

Елит продължава в битката си за първото място в СРГ София – ЮГ, като записа седма поредна победа.  Въпреки контузените титуляри Симеон Вешев и Атанас Богданов, отборът на Кириякос Георгиу успя да докаже че е по-добрия отбор и отбеляза 5 попадения.  Още в осмата минута Божидар Димитров изведе Румен Кънчев, който излъга вратаря и откри резултата с красив удар от наказателното поле. Десет минути по-късно домакините удвоиха преднината си като Мишел Георгиев отбеляза от пряк свободен удар. Три минути по-късно Мишел Георгиев отново вкара, но съдийската бригада отмени гола. До края на полувремето не паднаха повече попадения, въпреки многото ситуации и пред двете врати.

Втората част продължи да е агресивна и нервна и от двата отбора. В 56-тата минута Цветомир Георгиев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа, която бе реализира капитана Божидар Димитров. Урвич успяха да намалят в резултата в 61-та минута като Никонай Стоянов отбеляза след центриране отдясно. В 74-тата минута след атрактивна атака на домакините Юлиан Спасов центрира в накзателното поле, където Мишел Георгиев  отбеляза с глава за 4-1. Последното попадение в мача бе отново дело на Мишел Георгиев, който след извеждащ пас на Юлиан Спасов излезе сам срещу стража на гостите и хладнокръвно оформи своя хеттрик.

Госите от Пасарел освен гола, имаха още няколко опасни ситуации както и два опасни удара от фаул.

Трябва да се отбележи че мачът бе проведен в изключителен боен дух и от двата отбора, които в много ситуации бяха изнервени. В останалите мачове от групата Конеляно победи Акфикс с 1-2 като гост, Гранит Владая победи Железница с 4:2, Драгалевци се наложи с 5:0 над Урвич Панчарево и Академик победи с 8:0  Легия Лозен. В следващия и последен кръг Конелиано Герман приема Елит София в дербито на кръга. Идвата отбора са с равни точки (21) във върха в класирането.