Свиленград Димитровград

Свиленград победи Димитровград за Купата на АФЛ

Свиленград 1921 победи Димитровград с 3:1 в мач за Купата на АФЛ (Аматьорска футболна лига), съобщава клубният сайт. Срещата се игра на градския стадион в Симеоновград, а теренът беше ужасен. Димитровград започна много силно, и за 15 минути те сътвориха цели 3 голови положения, нито едно от тях обаче не влезе във вратата на Милен Вангелов, който успя да спаси някои от ударите. В 20-та минута бе и първия опасен удар към вратата на Димитровград, Петьо Димитров стреля от 20 метра, топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. Футболистите на Свиленград 1921 създадоха още няколко положения до края на полувремето, Димитър Бахчеванов и Емилиян Зотев изпуснаха. Втората част започна много добре за "митничарите", и в 50-та минута след центриране на Петьо Димитров, първия гол за Свиленград 1921 отбеляза Кирил Георгиев, след много красиво изпълнение с глава. Другите две попадения бяха дело на Любомир Александров и Иван Ангелов от дузпа в края на мача. Голът за Димитровград бе дело на Филип Сантов. Видео с головете на Свиленград 1921 можете да видите в секция Видео в сайта. Следваща среща за Купата на АФЛ е срещу Момчилград.