Лудогорец Славия

Лудогорец смаза с 4:0 Славия

Лудогорец не срещна абсолютно никакви трудности срещу Славия, като ги отнесе с 4:0 в двубой от 15-ия кръг в "А" Група.

"Орлите" не забавиха своя съперник и още в 4-ата минута Роман Безяк откри резултата. Словенецът пое топката в наказателното и с елегантно завъртане преодоля защитник на Славия, като с хубав удар остави безпомощен Стефано Кунчев. Две минути по-късно отново Безяк порази вратата на "белите". Националът на Словения засече от движение центрирана топка и отбеляза красив гол.

След двата бързи гола играчите на Славия плахо поглеждаха към вратата на Владислав Стоянов и докато се суетяха получиха и трети гол. Това се случи в 16-ата минута. Марселиньо получи топката в наказателното поле и с изключително техничен удар направи резултата класически.

До края на първата част темпото на игра спадна, като видимо играчите на Стойчо Стоев пестяха сили за двубоя с Черноморец Одеса в четвъртък.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините. В 49-ата минута Мичел Бургзорг се откъсна сам в половината на Славия, нахлу в наказателното поле, но се забави и Стефано Кунчев предотврати сигурен гол. В 54-ата минута Роман Безяк се оказа в наказателното поле, но вместо да подаде към непокрития Дани Абало се полакоми и стреля неточно.

В 68-ата минута Галин Иванов имаше претенции за дузпа, след като игра рамо в рамо с Шоко, като накрая се строполи на земята, но главният арбитър Калин Людмилов правилно остана безмълвен. Две минути по-късно възпитанците на Милен Радуканов инкасираха нов гол. Марселиньо открадна една топка на аут линията от Димо Атанасов, след което центрира към далечната греда, където непокрития Дани Абало с глава оформи крайния резултат.

Последните минути на двубоя преминаха в напрежение пред вратата на Славия, но Безяк и Александров не съумяха да отбележат.

Лудогорец си връщат първата позиция с 37 точки в актива си, докато най-стартият столичен клуб е на десето място с 14 пункта.