ЦСКА

ЦСКА удари Сливнишки герой в контрола

В контролна среща, играна пред около 250 зрители на градският стадион в Сливница, ЦСКА надви Сливнишки герой с 3-0. Освен трите гола, армейците на четири пъти нацелиха и гредите, след изстрели на Карачанаков, Дюлгеров, Петров и Кировски. Гл. съдия пък отмени гол на Николай Иванов за домакините, а през първата част не отсъди и чиста дузпа за Героя.

Срещата по минути.

Домакините от Сливница започнаха по-добре проверката и в 10-та минута можеха да открият резултата, когато Николай Иванов се озова сам срещу Стоян Колев, но стреля право в тялото му.

В 21-та минута Антон Карачанаков получи извеждащ пас по левия фланг, напредна и шутира от движение, но Борислав Стоянов спаси.

В 25-та минута Тони Силва направи пробив, стреля с левия крак и изведе ЦСКА напред в резултата 0-1.

27-та минута Долапчиев намери с добро подаване Кировски. Македонецът нанесе удар, но Стоянов отрази.

В 33-та минута плътен удар на Карачанаков от дистанция срещна дясната греда.

В 35-та минута Кировски стреля с глава отблизо, но топката пак не влезе във вратата.

Съдията Тихомир Алексов не зачете гол на Сливнишки Герой заради нарушение в нападение в наказателното поле. След центриране в пеналта, Иванов засиче топката с глава и я прати в мрежата. Реферът обаче видя нарушение на Иванов срещу Грънчов, който остана да лежи на вратата. Последва леко спречкване между двамата футболисти, което доведе до нови два жълти картона.

На 0-2 покачи Християн Кировски със страхотен гол в 44-та минута. Македонецът си спря топката на гърди, остави я да тупне и след параболичен изстрел от 30 метра вкара в горния ляв ъгъл на Стоянов.

На почивката е направена вратарска смяна в ЦСКА, като юношата Николай Петров е замени Стоян Колев, който получи контузия в бедрото.

В 54-та минута тупалка на Дюлгеров разтресе напречната греда.

В 59-та минута след центриране от ъглов удар Венци Василев с глава увеличи преднината на червените с 0:3.

В 63-та минута Ангел Грънчов пробяга почти целия терен и центрира прекрасно в наказателното поле, където обаче Кировски не успя да засече топката.

В 67-та минута Мартински не изчисти добре топката, тя попадна в краката на Иванов. Той стреля, но топката се отби в дясната греда.

69 - Футболист на домакините стреля от далечно разстояние, топката среща гредата на вратата на ЦСКА.

75-та минута Н. Николов стреля от воле, но удара излезе в аут.

В 77-та минута Кристиян Петров бе близо до отбелязване на гол, като след негов удар топката удари гредата. До края на срещата в игра се появиха и другите юноши Никола Маджаров, Боби Николов и Велизар Василев.

81-ва минута страхотен удар отправи нападателят в оранжево Н. Николов, но топката претя покрай вратата.

Състави на двата отбора:

ЦСКА: 99. Стоян Колев-к, 4. Тони Силва, 8. Николай Дюлгеров, 9. Християн Кировски, 17. Иво Райков, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 42. Христо Мартински, 45. Григор Долапчиев, 71. Антон Карачанаков, 77. Ревсон

Сливнишки герой: 85. Б.Стоянов, 21. А. Сергиев, 10. И.Цветков, 7. Н. Иванов, 3. Д. Апенинг, 23. В.Бахъров, 16. Г. Гайдаров, 17. Н. Миленов, 9. В. Гурков, 19. Д. Николов