Борусия Дортмунд Херта

Херта удари Борусия Дортмунд като гост (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд записа домакинска загуба с 1:2 от Херта. Двубоят започна добре за домакините, след като Марко Ройс откри резултата в 7-ата минута. В последвалите минути след попадението играчите на Юрген Клоп отстъпиха инициативата на столичния тим.

В 23-ата минута Адриан Рамос засече центриране на Сами Алагуи и изравни резултата. Именно Алагуи бе точен в 45-ата минута.

През втората част играчите на Борусия се опитаха да стигнат до нов гол, но немощта им в предни позиции ги лиши от тази възможност.

Борусия остават на 4-ата позиция с 32 точки, докато Херта имат вече 28 пункта, които им отреждат шестото място.