Ювентус Аталанта

Аталанта се оказа лесно изпитание за Ювентус (ВИДЕО)

Аталанта очаквано загуби у дома с 1:4 от Ювентус в мач от 17-ия кръг в Серия "А".

"Бианконерите" не забавиха противниците си и в 6-ата минута Карлос Тевес с чудесен удар през няколко противника откри резултата.

Домакините се амбицираха и в 15-ата минута Макси Моралес изравни резултата.

До края на полувремето "бергамаските" можеха да отбележат още попадения във вратата на Джанлуиджи Буфон, но късметът изневери на домакините.

В началото на втората част Пол Погба изведе напред в резултата шампионите. Домакините се опитаха  да върнат попадението, но вместо да се раздват, Фернандо Йоренте вкара в тяхната врата. Испанецът бе точен в 75-ата минута, когато получи една топка в наказателното поле, след което последва финт и изстрел, след който вратаря Андреа Консили трябваше за трети път да вади коженото кълбо от мрежата си.

Крайният резултат оформи Артуро Видал в 79-ата. Чилиецът бе оставен непокритв малкия пеналт, след което без проблеми засече топката от центриране.

Ювентус вече имат 46 точки и уверено се продължават към трета поредна титла, Аталанта са 14-ти с актив от 18 пункта.