Сасуоло Милан

19-годишен разкости Милан (ВИДЕО)

Сасуоло победи с 4:3 Милан в късен неделен двубой от програмата на 19-ия кръг в Серия "А". Това бе поредният изключително слаб мач на "росонерите" през сезона. Дебют за Милан направи японецът Кейске Хонда.

Двубоят започна повече от добре за гостите от Милано, като още в първите минути на срещата установиха своето темпо. В 9-ата минута Робиньо получи добра топката в наказателното поле и с хубав удар откри резултата. Четири минути по-късно Брайън Кристанте открадна една топка, след което по чудесен начин намери Марио Балотели в наказателното поле. За Балотели остана само да насочи топка, като по този начин удвои преднината на Милан.

След попадението, обаче, "росонерите" забравиха да играят. В 15-ата минута 19-годишният нападател Доменико Берарди се възползва от грешка в отбраната на Милан и намали резултата. Домакините, след попадението, започнаха да играят още по-добре. В 28-ата минута отново Берарди бе точен, след като засече центриране. Кошмарът за Милан продължи, когато в 41-ата минута Берарди оформи своя хеттрик. Младият нападател през лятото ще се присъедини към тима на Ювентус.

Второто полувреме едва бе започнало, когато Доменико Берарди вкара своя четвърти гол в срещата и 11 в Серия "А". С огромна заслуга за четирите попадения бяха двамата централни защитници Кристиан Сапата и Даниеле Бонера. Вместо да ги смени, наставникът Масимилиано Алегри ги остави до края на двубоя.

В 65-ата минута Кейске Хонда направи своя дебют с червено-черната фланелка, но освен една греда, японецът не се запомни с нищо друго.

В 86-ата минута Рикардо Монтоливо върна едно попадение, след като стреля технично по диагонал, като вратарят на Сасуоло Джанлука Пеголо не можа да направи нищо. В последните секунди на двубоя Джампаоло Пацини нацели напречната греда.

След тази победа "зелено-черните" ще се измъкнат от зоната на изпадащите, като ще съберат 17 точки, докато Милан са 11-ти с 22 точки.