Болоня Наполи Аталанта Каляри

Болоня препъна Наполи, Аталанта поряза Каляри (ВИДЕО)

Болоня и Наполи завършиха наравно 2:2 в интересен двубой от Серия "А". Домакините първи поведоха в резултата в 37-ата минута чрез ветарана Роландо Бианки. Неаполитанците изравниха в 63-ата минута чрез Гонсало Игауин, от дузпа.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес съумяха да поведат в резултата. Това се случи в 80-ата минута, след като Хосе Мария Кайехон бе точен.

Ситуацията за домакините се влоши, когато в 84-ата минута полузащитника Панайотис Коне бе изгонен, заради втори жълт картон. В последните секунди на срещата, обаче, Роландо Бианки вкара и така раздели точките.

Наполи са трети с 43 точки, докато Болоня събират 17 пункта и само заради добрата си голова разлика не се намира в зоната на изпадащите

В друга среща от кръга Аталанта победи с 1:0 Каляри. Единственото попадение в срещата бе дело на плеймейкър на "бергамаските" Джакомо Бонавентура в 68-ата минута. В последната минута на срещата гостите остнаха с човек по-малко, тъй като нападателят Виктор Ибарбо бе изгонен от терен с директен червен картон.

Аталанта събират 24 точки, което им отрежда 11-то място, докато Каляри са 13-ти с 21 пункта.