Торино Аталанта Сампдория Болоня

Торино с труден успех срещу Аталанта, Сампдория и Болоня разделиха точките

Дузпа в 60-ата минута донесе успеха на Торино срещу Аталанта. Крилото Алесио Черчи бе точен и така добави важни три точки в актива на "биковете".

В последните секунди на двубоя Чиро Имобиле пък изпусна от бялата точка и пропусна да направи победата на Торино по-убедителна. Защитникът на Аталанта Давиде Бривио пък бе изгонен от игра, заради два жълти картона.

Торино се доближават само на точка от петия Интер, докато Аталанта са 12-ти с 24 спечелени пункта.

Сампдория и Болоня завършиха наравно 1:1. Първото полувреме завърши без попадения. Резултатът бе открит от домакините в 62-ата минута чрез Маноло Габиадини. Равенството донесе Алесандро Диаманти от дузпа в последната минута на срещата. Наказателният удар бе направен от защитника на домакините Андреа Коста.

"Моряците" от Сампдория са 13-ти с 22 пункта, докато Боляна са с 18 точки, на точка от зоната на изпадащите.