ПСЖ Бордо

ПСЖ се измъчи, но с малко помощ от съдиите победи Бордо (ВИДЕО)

Лидерът във френското първенство ПСЖ победи 7-я в класирането Бордо с 2:0.

Парижани домираха над своя съперник през по-голямата част от двубоя, но завършващото подаване им обягваше през първото полувреме.

Втората част започна с масивен натиск на домакините и резултатът не закъсня.

В 58-та минута Лукас Моура центрира от крилото и намери непокрит Златан Ибрахимович в наказателното поле, а шведът нямаше как да сбърка от подобна чиста позиция. Все пак на повторението се видя, че Моура беше в засада при подаването към него, но страничния арбитър не сигнализира за това.

Дебют за ПСЖ направи Йоан Кабай, който се появи в 68-та минута на мача и беше много близо да се разпише, но ударът му с глава срещна гредата.

В самия край на мача гостите рухнаха физически и логично се стигна до второ попадение за домакините. Алекс се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране на Моура от ъглов оформи крайното 2:0.

Така ПСЖ има 6 точки аванс и мач повече пред втория Монако, който гостува утре на Лориен.

PSG 2-0 Bordeaux by ourmatch