Майнц 05 Хофенхайм Хамбургер Фрайбург

Майнц се справи с Фрайбург, Хофенхайм прати Хамбургер при изпадащите

Без Тодор Неделев в състава си Майнц победи с 2:0 Фрайбург. Попадениета в срещата паднаха в 24-ата минута и 86-ата минута. Техни автори бяха Джу-Хо Парк и Джа-Чеок Ко.

Новото попълнение Неделев не попадна дори и в групата за двубоя. Майнц събират 30 точки, които им отреждат седмата позиция, докато Фрайбург са на точка от зоната на изпадащите.

Хофенхайм разби с 3:0 Хамбургер. Роберто Фирмино откри резултата още в 4-ата минута, след пас на Кевин ФОланд, в 44-ата минута Никлас Шюле удвои аванса на "сините". В 60-ата минута капитанът на домакините Андреас Бек оформи крайния резултат.

Хофенхайм събират 21 точки, като това означава, че тимът ще заеме 10-ата позиция, Хамбургер пък са в зоната на изпадщите с 16 пункта.