Нюрнберг Херта

Нюрнберг записа втора поредна победа (ВИДЕО)

Нюрнберг постигна втора победа в първа Бундеслига."Франките" нямаха нито една победа през първия полусезон, днес те са наложиха с 1:3 като гост на Херта Берлин.

Адриан Рамос откри резултата в 4-ата минута, след асистенция на Рони. В 20-ата минута Маркус Фолнер  изравни резултата.

В 68-ата минута Йосип Дърмич изведе напред в резултата Нюрнберг. В 89-ата минута Ондрей Петрак от гостите бе изгонен с директен червен картон. Минута по-късно, обаче, Йосип Дърмич оформи крайния резултат от дузпа.

Така Нюрнберг се измъкнаха от зоната на изпадащите с техните 17 точки, докато състава на Херта е девети с 28 пункта.