Борусия Дортмунд Вердер Бремен

Борусия Дортмунд отнесе Вердер Бремен (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд си възвърна позагубеното самочувствие в последно време. Днес възпитаниците на Юрген Клоп разгромиха с 5:1 като гости състава на Вердер Бремен.

Головото шоу за Борусия започна в 26-ата миниута, когато Марсел Шмелцер асистира на Робер Левандовски за първия гол. В края на полувремето Левандовски записа асистенция, а Хенрик Мхитарят удвои аванса на гостите.

Две минути след началото на втората част новото попълнение на Дортмунд централния защитник Мануел Фридрих засече центриране на Марко Ройс, като в последствие направи резултата класически.

В 62-ата минута арменецър Мхитарян вкара за втори път в срещата, а Марко Ройс записа втора асистенция. В 85-ата минута Роберт Левандовски съвсем смълча феновете на "Везерщадион".

"Бременските музиканти" стигнаха до почетен гол в 89-ата минута, дело на Левент Айчичек.

След срещата Борусия Дортмунд събират актив от 39 точки, които им отреждат третата позиция. Вердер пък са 13-и с 20 пункта.