Милан Болоня

Феноменален гол на Балотели спаси Милан от пореден резил (ВИДЕО)

Отборът на Милан за пореден път изнесе слаба и постна продукция, този път срещу отбора на Болоня. "Росонерите" съумяха да достигнат до победата с 1:0, след феноменално попадение на Марио Балотели.

През първата част домакините имаха едва две положения, два изстрела от дистанция на капитана Рикардо Монтоливо. Играчите на Болоня също създадоха две чисти положения, чрез Рене Крин и Роландо Бианки, но стражът на "росонерите" Кристиян Абияти спаси.

През втората част играта на Милан бе истинско мъчение за неутралния зрител, като в един етап играчите на Болоня погледнаха смело към вратата на Абияти. Ветеранът на няколко пъти трябваше да спасява тима си от попадение.

Единствената ситуация за "росонерите" през второто полувреме, бе именно попадението на Марио Балотели в 86-ата минута. Нападателят реши да стреля по диагонал от място, от около 30 метра. В последствие топката влезе в десния горен ъгъл на вратата, пазена от Джанлука Курчи.

С тази победа възпитаниците на Кларънс Зеедорф ще съберат 32 точки и временно ще заемат деветата позиция. Съставът на Болоня пък е с 21 точки, на четири пункта от зоната на изпадащите.