Байерн Мюнхен Фрайбург

Байерн с поредна наказателна акция в Бундеслигата (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн Мюнехн победи с лекота състава на Фрайбург в шамионатна среща от 21-ия кръг в първа Бундеслига. "Баварците" победиха с категоричното 4:0.

Резултатът бе открит в 19-ата минута от бразилския защитник Данте, след асистенция на друг бранител на мюнхенци Диего Контенто.

Бързоногото крило на Байерн Джердан Шакири удвои аванса на домакините в 34-ата минута, като голяма заслуга за попадението има Клаудио Писаро. В 42-ата минута Тони Кроос изведе на стрелкова позиция Шакири, който направи резултата класически и уби всякаква интрига в двубоя.

През второто полувреме Байерн намали оборотите, като не изпусна контрола на двубоя. В 88-ата минута Клаудио Писаро оформи крайния резултат.

Байерн продължават да заемат първата позиция със смазващо предимство с 59 точки, на 16 пред втория Байер. Фрайбург пък са точно над чертата с 18 пункта.