Хофенхайм Щутгарт Борусия Мьонхенгладбах Вердер Бремен

Хофенхайм отнесе беззащитния Щутгарт, Вердер и Борусия М поделиха точките (ВИДЕО)

Хофенхайм задълбочи кризата в Щутгарт, като ги победи с 4:1 в двубой от 21-ия кръг в първа Бундеслига.

Свен Шиплок изведе домакините напред в резултата в 12-ата минута, след асистенция на Роберто Фирмино. В 49-ата минута капитанътн Хофенхайм Сеяд Салихович изведе на чудесна позиция Кевин Фоланд, който удвои. В 66-ата минута Свен Шиплок и Роберо Фирмино повториха упражението от първата част, като след това отбраната на гостите капитулира за трети път.

Щутгарт върна едно попадение в 78-ата минута чрез Антонио Рюдигер, но две минути по-късно ситуацията за тях стана още по-лоша, след като Мориц Лайтнер бе изгонен от игра за втори жълт картон.

В последните секунди на срещата, след две асистенции, Роберто Фирмино се разписа във вратата на гостите.

Хофенхайм събира 25 точки, което им отрежда десета позиция, докато Щутгарт са със скромните 19 пункта на 14-а позиция.

В друг двубой от кръга Вердер Бремен и Борусия Мьонхенгладбах завършиха наравно 1:1. Рафаел от гостите откри резултата в 6-ата минута, докато Людовик Обраняк донесе точката за "бременските музиканти" в 88-ата минута.

След тази среща Вердер заема 13-а позиция с актив от 21 пункта, докато Борусия Мьонхенгладбах е на пето място с 34 точки.