Сент Етиен Олимпик Марсилия

Здрава битка и равенство в класическото дерби на Франция (ВИДЕО)

Дербито между двата най-титулувани клуба във Франция завърши наравно 1:1. Сент Етиен и Марсилия не съумяха да се победят, но сметка на това предложиха на зрителите истинска гладиаторска битка. "Зелените" от Сент Етиен са със рекордните 11 титли на Франция, докато техните съперници от Марсилия са триумфирали 10 пъти в първенството на Лига 1.

През първата част двата отбора не мислеха за нападение, като играта бе основно в центъра на терена и до гол не се стигна.

През втората част двата тима погледнаха по-смело в офанзивен план. Гостите откриха резултата в 63-ата минута чрез Никола Н'Кулу, след асистенция на бившия играч на Сент Етиен Димитри Пайе.

"Зелените" върнаха попадението в 90-ата минута, чрез Брандао, който пък наказа бившите си съотборници от "Лазурния бряг", с асистенция се отчете Бенджамин Корне.

Сент Етиен събират след този двубой 42 точки, с които ще заемат 4-та позиция, отборът на Марсилия е само с две точки по-малко, на пето място.

All Goals - Saint-Etienne 1-1 Marseille - 16-02... by allgoal-football