Хамбургер Борусия Дортмунд

Преобразен Хамбургер победи Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

Хамбургер постигна важна победа с 3:0 над състава на Борусия Дормунд в двубой от 22-ия кръг в първа Бундеслига. Това е първа победа за Хамбурег, след осем поредни загуби.Двубоят бе и дебютен за наставника Мирко Сломка, който пое домакините в тази среща в средата на седмицата.

Петър Ирачек откри резултата в 42-ата минута, след като получи асистенция на Пиер-Мишел Ласога. Второто попадение бе дело именно на Ласога в 57-ата минута, след като бе изведен по чудесен начин от Толгай Арслан.

Крайният резултат бе оформен от Хакан Чалханоглу в 90-ата минута.

Хамбургер събират 19 точки, с които временно излиза от зоната изпадащите. Борусия пък са с 42 точки и продължава да заема третото място.