Херта Щутгарт Хофенхайм Борусия Мьонхенгладбах

Херта прати Щутгарт при изпадащите, Борусия М и Хофенхайм разделиха точките

Щутгарт загуби с 1:2 от Херта Берлин и по този начин ще се озове в зоната на изпадащите.

Леван Кобиашвили откри резултата в петата минута, след асистенция на Адриан Рамос. Артур Бока изравни за домакините в края на първата част.

Сандро Вагнер донесе трите точки за столична в 87-ата минута, след голов пас на Толга Чигерчи. Само след две минути Вагнер си изкара два последователни жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко.

Херта събират 34 точки, с които ще се изкачат на седмата позиция.

Борусия Мьонхенгладбах завърши наравно 2:2 с Хофенхайм. Патрик Херман откри резултата за домакините в 4-ата минута, докато Тони Янтчке удвои в 18-ата минута. Гостите достигнаха до равенството през втората част, когато Роберто Фирмино намали резултата, а Сеяд Салихович от дузпа в 82-ата минута оформи крайния резултат.

Борусия събират 35 точки и ще останат на петата позиция, докато Хофенхайм са десети с 26 пункта.