Лацио Сасуоло

Лацио измъкна изстрадана победа срещу Сасуоло (ВИДЕО)

Съперникът на Лудогорец Лацио постигна труден успех с 3:2 над състава на Сасуоло в късен неделен двубой от програмата на 25-ия кръг в Серия "А". Двубоят бе белязан от груби грешки в защитата на двата тима, последвани от хубави попадения.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута, когато пас на Кристиян Ледесма бе засечен от защитника Щефан Раду.

Любопитните моменти предстояха през втората част. В 72-ата минута грешен пас на Ледесма се озова в Манянели, който от своя страна изведе Серджо Флокари в наказателно поле. Там бившият нападател на Лацио изпревари Мишел Сиани и с едно докосване наказа бившия си тим.

След две минути Алваро Гонсалез изведе на стрелкова позиция Мирослав Клозе, който без колебания прати топката във вратата.

В 83-ата минута Щефан Раду намери добре в наказателното поле Антонио Кандрева. Крилото на "бианкочелестите" засече топката, която първоначално се удари в страничния стълб и след това влезе във вратата.

С тази победа Лацио събира 35 точки, с които ще се изравни с Милан на деветата позиция. Сасуоло се намира на последното място с актива от едва 17 точки.