Черноморец ЦСКА

Неубедителен ЦСКА взе трите точки срещу Черноморец

Черноморец загуби с 1:2 от ЦСКА в последен двубой от програмата на 24-ия кръг в "А" група. "Червените" не убедиха с играта си, но взеха трите точки от срещата.

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни емоции на зрителите. Играчите на ЦСКА установиха контрол върху играта през първия четвърт час, но първата реална голова опасност дойде пред Райс М'Боли в 22-ата минута. Тогава на два пъти алжирският страж спаси своята врата от сигурен гол.

До края на полувремето двата тима опитваха да се изненадат, но опитите им не завършваха с успех.

Второто полувреме бе по-интересно, като първата по-сериозна опасност дойде в 61-ата минута, когато Тодор Янчев изведе Емил Гъргоров на стрелкова позиция, но последвалият удар бе уловен от стража Младен Живкович.

"Червените" откриха резултата в 72-ата минута, когато Емил Гъргоров центрира в наказателното поле, от втора позиция Тони Силва изскочи и с глава порази вратата, пазена от Живкович.

Домакините не се забавиха и в 79-ата минута Карлос Фонсека изравни. При едно центриране Жереми Фо-Поре се забави и топката попадна във Фонсека, който с хубав удар от средна дистанция остави безпомощен Райс М'Боли.

Двубоят отиваше  към закономерно равенство, когато в 89-ата минута Валентин Илиев донесе победата за ЦСКА. Капитанът на "Червените" засече топката с глава, след центриране от корнер.

Черноморец от остава на седем точки от спасителната зона, ЦСКА пък излиза на трето място с актив от 45 точки.