Астън Вила Норич

Астън Вила наби Норич, Тонев извън групата

Астън Вила победи с категоричното 4:1 Норич в двубой от 28-ия кръг в Премиерлийг. Александър Тонев остана извън групата на Астън Вила.

Гостите поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато Уесли Хуалахан засече подаване на Гари Хупър.

Домакините изравниха в 25-ата минута Кристиан Бентеке изравни, след асистенция Рон Влаар. Две минути по-късно Бентеке вкара второ попадение, след като получи чудесен пас от Ашли Уестууд.

В 37-ата минута Андреас Вайман изработи попадението на Леандро Бакуна. За нещастие на гостите в 41-ата минута Себатстиен Басонг си отбеляза автогол и така реши изхода от двубоя.

Астън Вила вече е с 31 точки на 11-а позиция и на седем пункта от зоната на изпадащите. Норич е 15-и с 28 точки.