Димитровград

Димитровград удари Свиленград

Отборът на Димитровград се наложи с 2:0 над Свиленград в двубой от 20-ия кръг на Югоизточната "В" група. Срещата се игра на стадиона в Стамболово, тъй като домакините изтърпяват наказание от четири мача.

Цветомир Матев откри резултата в 23-ата минута. Скоро след гола вратарят на Свиленград беше изгонен, след като игра с ръка извън наказателноо поле.

Вторият гол падна в 77-ата минута, а негов автор бе Димо Хаджиев, който бе привлечен през зимната пауза в синьо-жълтите редици. Димитровградчани можеха да вкарат поне още два гола, но гредите спасиха Свиленград. Те бяха нацелени от Филип Сантов и Антон Колев. Президентът Ангел Колев обеща, че възможно най-бързо ще зарадва момчетата с премиите, които им се полагат за победа у дома.

В този мач на резервната скамейка бе треньорът Тодор Манев, защото титулярът Христо Георгиев е наказан за пет мача. В следващия кръг Димитровград гостува на Гигант в Съединение. Отборът е с 18 точки на 13-а позиция. Свиленград пък е осми с 27 точки.