Лацио Ливорно Болоня

Лацио удари Каляри, Ливорно прати Болоня в дъното (ВИДЕО)

Каляри отстъпи като домакин с 0:2 от Лацио в мач от 28-ия кръг в Серия "А".

"Бианкочелестите" откриха резултата в 19-ата минута, когато Сенад Лулич засече центриране на Алваро Гонсалес.

Домакините можеха да изравнят резултата в 68-ата минута, когаото Маурисио Пиния изпусна дузпа, за която виновен бе Гонсалес.

В 68-ата минута младокът Кейта Балде се възползва от пас на Мирослав Клозе и удвои резултата.

В 78-ата минута ветеранът в състава на Каляри Даниеле Конти получи втори жълт картон и остави с човек по-малко своя тим.

С тази победа Лацио събира 41 точки, с които ще заеме осмо място, Каляри пък се намира на 14-а позиция с 29 точки.

В друг двубой от кръга Ливорно победа Болоня с 2:1. Домакините откриха резултата в началото на втората част, когато Марко Бенаси се възползва от подаване на Емгара.

В 53-ата минута Паулиньо удвои аванса на Ливорно. В 72-ата минута Ибрахима Мбайе от състава на домакините получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Четири минути по-късно Емегара направи дузпа в наказателното поле и съшо бе изгонен. Зад топката застана Кристодопулос, който реализира. В минутите до края нов гол не падна.

С тази победа Ливорно излиза от зоната на изпадащите и праща там именно тима на Болоня.