Шалке 04 Айнтрахт Брауншвайг Хамбургер Щутгарт

Шалке би последния, Щутгарт надви Хамбургер

Шалке победи с 3:1 последния в класирането Айнтрахт Брауншвайг в мач от 26-ия кръг в първа Бундеслига.

Леон Горецка откри резултата в 17-ата минута, след като получи пас от Макс Майер. Второто попадение за "кралско-сините" дойде в 65-ата минута и бе дело на Клаас Ян Хунтелаар.

Бенджамин Кесел върна едно попадени за гостите в 81-ата минута, но в 90-ата минута Адам Шалай оформи крайния резултата.

Шалке пордължава да е трети с 50 точки, докато Брауншвайг има едва 18 пункта в актива си.

Щутгарт постигна важен успех с 1:0 над тима на Хамбургер. Единственото попадение бе дело на румънския халф Алекдансдру Максим в 70-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 53-ата минута, когато за втори жълт картон от игра бе изгонен Хакан Чалханоглу.

С тази победа Щутгарт има вече 24 пункта и е извън зоната на изпадащите, докато там попадна именно тимът на Хамбургер, който е с точка по-малко.