Ливърпул Кардиф

Ливърпул разсипа Кардиф, Суарес с хеттрик (ВИДЕО)

Кардиф отстъпи у дома в невероятен мач с 3:6 от състава на Ливърпул в среща от 31-ия кръг в Премиерлийг.

Домакините откриха резулатат в 9-ата минута, когато Фрейзър Кембъл изведе на стрелкова позиция Джордън Мъч. Бързоногото крило с прецизен удар преодоля вратаря Миньоле.

Луис Суарес изравни резултата в 16-ата минута, след като Глен Джонсън записа асистенция. Уелският тим отново излезе напред в резултата в 25-ата минута, когато Фрейзър Кембъл бе точен.

В края на полувремето Мартин Шкъртел засече центриране на Филипе Коутиньо и изравни.

В 54-ата минута отново Шкъртел бе точен, а Коутиньо записа втора асистенция. Шест минути по-късно и Луис Суарес записа втори гол в срещата.

Попаденията продължиха да валят и в 75-ата Даниел Стъридж вкара петия гол за състава на Ливърпул. Домакините не останаха по назад и в 88-ата минута Джордън Мъч за втори път направи безпомощен Миньоле. В последните секунди на срещата Луис Суарес получи хубав пас от Шкъртел и по този начин оформи своя хеттрик, както и крайния резултат.

Ливърпул излиза на втора позиция с 65 точки, докато Кардиф е на предпоследно място с 25 пункта.