Борусия Дортмунд Шалке 04 Волфсбург Вердер Бремен

Волфсбург наби Вердер, Рурското дерби завърши без победител (ВИДЕО)

Вердер Бремен загуби у дома с 1:3 от тима на Волфсбург. Новото попълнение на "вълците" Жуниор Маланда-Адже откри резултата още във 2-ата минута, след като получи пас от Рикардо Родригес.

След само още осем минути игра гостите удвоиха своя аванс. Иван Перишич бе точен, след асистенция на Максимилиан Арнолд.

Домакините върнаха едно попадение в 16-ата минута, след като Себастиан Продл бе точен. Крайният резултат оформи Максимилиан Арнолд в 80-ата минута.

Волфсбург вече има 44 точки и ще заеме  четвъртото място, Вердер пък е на 12-а позиция с 29 пункта.

Рурското дерби между Борусия Дортмунд и Шалке завърши наравно 0:0. Изключителен мач изигра вратарят на "кралско сините" Ралф Ферман. Играчите на Борусия атакуваха през цялото време, като с пропуски се отчетоха Роберт Левандовски и Марко Ройс.

След този мач двата тима ще запазят местата си в класирането като разлика между тях ще остане една точка.