Байерн Мюнхен Хофенхайм

Байерн отпразнува титлата с равен (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен записа равенство 3:3 като домакин на Хофенхайм в мач от 28-ия кръг в първа Бундеслига. "Баварците" станаха шампиони в предишния кръг, като сегашното равенство е трето за първенство за момчетата на Пеп Гуардиола.

Антъни Модест откри резултата в полза на гостите в 23-ата минута, след асистенция на Кевин Фоланд.

Клаудио Писаро изравни в 31-ата минута, след като получи чудесен пас от Джердан Шакири. Три минути по-късно Писаро върна жеста, а Шакири бе точен. В 40-ата минута Клаудио Писаро добави нов гол, след като Франк Рибери изработи попадението.

Минута преди края на полувремето Сеяд Салихович върна един гол във вратата на Байерн.

Крайният резултат бе дело на Роберто Фирмино, след асистенция на Кай Хердлинг в 75-ата минута.

Байерн вече има 78 точки в своя актив, Хофенхайм пък е на девета позиция с 36 пункта.