Берое Любимец

Берое разгроми Любимец

Берое разгроми като гост състава на Любимец с 4:0 в мач от програмата на 31-ия кръг във втората седмица в "А" група.

Разликата в класите си пролича още в 12-ата минута, когато Атанас Зехиров изведе на стрелкова позиция Георги Костадинов, който с премерен удар по земя вкара топката във вратата, пазена от Радослав Рашков.

До края на полувремето не паднаха повече голове, но отборът на гостите диктуваше темпото. През втората част момчетата на Петър Хубчев си довършиха започнатото.

В 53-ата минута Георги Андонов удвои аванса на Берое. Само две минути по-късно Селим Керкар центрира в наказателното поле, там Мапуку засече коженото кълбо и направи резултата класически. Именно Мапуку оформи крайния резултат в 84-ата минута, след като с прецизен удар порази вратата на домакините.

С тази победа Берое вече събира 49 точки и заема първото място във втората седмица, докато състава на Любимец остава на предпоследно място с актив от 18 пункта.