Драгоман Торнадо (Безден)

Драгоман победи Торнадо в дербито на "А" ОФГ София-запад (+Галерия снимки)

Отборът на ФК Драгоман победи с 3-1 гостуващият тим на Торнадо (Безден), в дербито на 12 кръг на Окръжна група София-запад.

Срещата започна вихрено за домакините, когато още във 3-та минута полузащитникът на домакините Руслан Нацев изпълни пряк свободен удар, даден за нарушение срещу Петьо Петров, и оставеният непокрит в наказателното поле димитър Иванов от 2 метра засече топката неспасяемо в мрежата за 1-0.

Въпреки, че поведоха рано, рано, в следващите минути домакините сякаш си дръпнаха леко, и приеха играта в своето поле. затова имаше и друга причина, а то бе че бурният вятър бе в гръб на гостите и пречеше да драгоманчани да изнасят топката. Гостите на няколко пъти пропуснаха от чисти положения, а в 17-та минута и удариха греда.

Дежурното меле си спретнаха играчи на двата отбора, след като Мартин Малинов от домакините се свлече при едно центиране в наказателното поле, като устата му бе разбита а според него е бил ударен с лакет нарочно. Двата отбора си налетяха здраво, но за щастие охраната и служебните лица успяха да успокоят нещата преди да ескалират.

Второто полувреме започна с драматична ситуация, дошла след като играч на гостите колабрира на терена. Младият футболист бе спасен благодарение на бързата реакция на играча на домакините Росен Славов и лекарката на мача. Борбата за живота му продължи почти 15 минути. За щастие играчът бе стабилизиран и откаран в столична болница с линейка.

След като мача бе подновен, домакините направиха резултата 2-0, след като за втори път се разписа Д. Иванов, който спря топката на гърди и със староховит удар направи резултата  2:0.

Все пак най-касивият момент в мача предстоеше. Той дойде когато капитанът на зелените Ангел Нацков центира към останалият сам на ъгъла на наказателното поле нападател Любомир Виденов и той с фамозно воле направи резултата класически 3-0.

В самият край на мача гостите върнаха едно попадение, но за повече време нямаше, и двубоя завърши 3-1.