Пирин Благоевград Спортист (Св)

Пирин (Благоевград) разгроми Спортист (Своге) с 13:0

Пирин Благоевград продължава необезпокоявания си ход към Б група. Орлетата размазаха Спортист СВоге с 13:0 като домакин, а над всички бе Владислав Златинов, който се разписа цели 8 пъти. ТоВа бе Втора дбуцифрена победа на Пирин през този сезон, след като преди 2 сед-мици смачка Чепинец с 10:0.

До почивката вчера резултатът бе 7:0. Златинов се развихри с Б гола за 31 минути. Той откри от дузпа В 8-ата минута, а 60 секунди по-късно покачи отблизо. Нападателят оформи хеттрика си още до 26-ата минута, когато се разписа със странична ножица. Две попадения пък отбеляза и Антонио Хаджииванов. През Второто полубреме рециталът на Пирин продължи и те вкараха още 6 пъти. Отново Златинов бе над Всички с 3 гола, а Димитър Благов се отличи с 2. В 88-ата минута пък Александър Башлиев оформи крайното 13:0 и сложи точка на голеадата.

Така Пирин продължава без загуба в 22-та си мача досега. Орлетата имат голова разлика 70-4 и през пролетта нямат допуснато попадение. Те водят с 10 точки на върха пред Оборище Панагюрище.