Алжир Южна Корея

Алжир се наложи над Корея в голово шоу

Отборът на Алжир се наложи над Южна Корея с резултат 4:2 в мач от Група H на Световното първенство. С победата отборът на Алжир събра 3 точки, което му отрежда 2-ата позиция, докато тимът на Корея остава на последната позиция само с 1 точка.

Слимани откри резултата в 26-ата минута, а само 2 минути по-късно Рафик Халиш удвои преднината на тима на Алжир. В 38-ата Абделмумен Джабу направи резултата класически.

В 50-ата минута Хюнг-Мин Сон намали резултата за Корея след грешка на Маджид Бугера.

В 62-ата минута Брахими вкара 4-и гол за Алжир, а в 72-ата Ку Джа-Чеол оформи крайния резултат - Южна Корея - Алжир 2:4.