Колумбия Уругвай

Хамес Родригес класира Колумбия за 1/4-финалите

Отборът на Колумбия се класира за 1/4-финалите на Световното първенство след победа с резултат 2:0 над тима на Уругвай. В герой за своя тим се превърна Хамес Родригес, който се разписа на 2 пъти съответно в 28-ата и 50-ата минута, като първият гол на атакуващия футболист беше изключително красив. На 1/4-финали Колумбия ще се изправи срещу Бразилия.

В 28-ата минута Хамес Родригес отбеляза феноменално попадение с удар от далечно разстояние и изведе своя тим напред в резултата.

В 38-ата вратаря Оспина се намеси след опасен удар на Алваро Гонзалес.

В 50-ата минута Хамес Родригес удвои преднината на своя тим с второто си попадение в мача.

В 58-ата минута Гонзалес стреля, но Оспина отново спаси. В 64-ата Кристиян Родригес стреля от далечно разстояние, но вратаря на Колумбия показа добър рефлекс и изби. В 79-ата Оспина отново трябваше да показва класа след удар на Макси Перейра. Кавани в 85-ата стреля опасно, но отново Оспина беше последната преграда пред гола.