Пирин (Разлог) Локомотив (ГО)

Пирин (Разлог) се наложи над Локо (ГО) с резултат 2:1

Отборът на Локомотив (ГО) започна сезона в "Б" група със загуба. Пред близо 2000 зрители Пирин (Разлог) се наложи над горнооряховци с резултат 2:1.

Домакините започнаха само с трима атакуващи играчи – Добрин Петров в центъра и Любо Генчев и Красен Трифонов по фланговете, а другите креативни футболисти като Антоний Балъков и Явор Генчев влязоха след почивката. Въпреки това отборът на Локо започна по-активно мача и можеше рано да открие още в 8-ата минута силен удар на Йордан Апостолов но вратарят Луков отрзи, предаде http://sport-vt.com/.

В 12-ата минута удар на Иван Пенев бе избит от голлинията, десетина минути по-късно и Мариян Иванов пробва късмета си, но ударът му мина до гредата.

В 28-ата минута след корнер на гостите Каптиев стреля и Пенев изби от голлинията, но Евгени Тунтев добута кълбото за 0:1.

Най-хубавата атака за „Локомотив” бе в 39-ата минута, когато Красен Трифонов намери на отсрещния фланг Карапетров, който пусна на Апостолов, но ударът му мина до гредата.

След почивката домакините натиснаха здраво и внесоха повече желание и агресия, като трайно пренесоха играта пред вратата на „Пирин”. Почувства се осезателно влизането на Балъков, Н. Иванов и по-късно на Явор Генчев, което раздвижи атаката. Пролича обаче липсата на голмайстор, който да материализира усилията на тима. Вместо това в 67-ата минута след груба грешка в защита трима нападатели на гостите излязоха срещу един бранител и Влади Каптиев удвои – 0:2.

Още в ответната атака Антоний Балъков с нисък прострелващ удар намали на 1:2. В следващата минута пък удар на Н. Иванов с глава бе уловен от вратаря. До края обаче „Локомотив” създаде само още едно чисто положение – в 80-ата минута Апостолов центрира и Красен Трифонов с глава опасно стреля до гредата. След края на мача публиката изпрати играчите на „Локомотив“ с аплодисменти. В следващия кръг горнооряховци гостуват на друг водач в групата – „Локомотив“ (Мездра).

„Локомотив”: Рашков, Пенев, М. Иванов, Горанов (46 Балъков), Фиданин, Михайлов (69 Яв. Генчев), Апостолов, Карапетров, Л. Генчев, Кр. Трифонов, Д. Петров (46 Н. Иванов).