Лудогорец Ботев Пловдив

Лудогорец спечели Суперкупата, а героите от Ботев сърцата на феновете!

Лудогорец спечели Суперкупата на България след като победи отбора на Ботев Пловдив с 3:1 на стадион Лазур в Бургас.

Първата по-сериозна опасност в мача се откри пред Ботев. Мариян Огнянов центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, последва слаб удар, уловен без проблемно от Владислав Стоянов.

Подобно положение се откри и пред Марселиньо само минута по-късно, но със същия резултат. В 11-та минута Чунчуков напредна мощно по дясното крило, нахлу в наказателното поле и шутира силно в близкия ъгъл на Стоянов. Стражът на шампионите внимаваше и изби ефектно с една ръка в корнер.

Личеше си огромного желание за игра на „канарчетата”, които на няколко пъти организираха опасни контраатаки и пресираха добре противника. Така се стигна до 19-та минута, когато след удар на Пламен Николов с глава последва спасяване на Стоянов със сетни усилия, но топката попадна в краката на Милен Гамаков, който на празна врата откри резултата.

Отговорът на Лудогорец не закъсня и само 5 минути по-късно Марселиньо изведе Дани Абало сам срещу Стаховяк, но футболистът на „орлите” стреля в тялото на вратаря.

В 29-та минута Марселиньо имаше най-чистата възможност за гол. Дяков изведе своя съотборник с отличен пас. Марселиньо прехвърли Стяховяк, но Росен Колев успя да стигне до коженото кълбо преди да влезе във вратата и изчисти в тъч.

Последваха минути, в които Ботев се отбраняваше отлично и контраатакуваше мълниеносно. В 45-та минута Александър Колев получи заслужен жълт картон за фаул срещу Кайсара. Само 3 минути по-късно нападателя на „канарчетата” падна на границата на наказателното поле на Лудогорец, но не само, че не получи фаул, ами и бе изгонен от главния арбитър Николай Йорданов.

Това доведе до бурна реакция от страна на Вили Вуцов и неговия щаб, но с това те не постигнаха нищо.

На полувремето Георги Дерменджиев предприе две смени за Лудогорец. На терена се появиха Теро Мантула и Върджил Мисиджан на местата на Александър Александров и Даниел Абало.

Тази промяна веднага даде резултат и още в 54-та минута Мисиджан изравни резултата след като защитата на Ботев не успя да се справи с центриране на Марселиньо по земя от дясното крило.

В 60-та минута Васев замени получилия травма Лазар Марин в отбора на пловдивчани. Минута по-късно Ботев получи възможността да изпълни пряк свободен удар от около 23-24 метра за нарушение на Мантула. Мариян Огнянов стреля в ъгъла на Стоянов, но стража на шампионите внимаваше и улови.

Чунчуков стреля с глава в 67-та минута, но право в ръцете на Стоянов. Момчетата на Вили Вуцов се посъвзеха след попадението на Лудогорец и заиграха като равен с равен. „Канарчетата” се раздадоха много и се бориха мъжки с числено превъзхождащите ги играчи на Георги Дерменджиев.

В 69-та минута Юнес Хамза се появи на терена срещу бившия си клуб на мястото на Роман Безяк.

В 72-та минта Хамза стреля мощно от около 25 метра, но Стаховяк боксира. Само минута по-късно разградчани имаха отлична възможност да поведат в резултата. Кайсара центрира от аут линията по земя след грешка на Цветков, Мисиджан отправи удар към вратата, но той бе избит от голлинията от бранител в жълто-черно.

Умората си каза думата и Балтанов бе принудително заменен от Айтов в 76-та минута.

В 84-та минута Върджил Мисиджан имаше възможност да донесе победата на своя отбор, но останал очи в очи със Стаховяк избра да не подава на останалия непокрит Хамза, а стреля в тялото на вратаря на Ботев.

От последвалия корнер обаче Марселиньо бе оставен непокрит и с глава донесе второто попадение за Лудогорец.

В 88-та минута Цветков центрира в наказателното поле там Пламен Николов налетя и стреля силно под гредата с глава, но Владислав Стоянов се намеси блестящо.

В 92-та минута резервата Хамза оформи крайното 3:1 след чудесен пас на Марселиньо.

В 95-та минута Цветков красиво прехвърли вратаря на Лудогорец, но Михайл Александров догони топката и изчисти от самата голлиния.

Това беше и последното действие в срещата. Лудогорец е носител на Суперкупата на България!