Сливнишки герой Балкан (Варвара)

Сливнишки герой с обрат във Варвара

В първи кръг от шампионата на ЮЗ "В" група, отбора на Сливнишки герой победи домакините от Балкан (Варвара) с 3-1. Пред доста публика, в прекрасно за футбол време и под ръководството на съдийска бригада от от Кюстендил с главен арбитър Младен Пенев и помощници Калин Кацаров и Красимир Кирилов,

Двата отбора изиграха хубав и динамичен мач. Сливничани направиха сериозен пропуск в 29-та минута, когато Ивайло Цветков - Пифа отправи хубав удар, който обаче вратарят изби. Домакините успяха да поведат в резултата в 43-та минута, когато Шекеров се оказа най-съобразителен в наказателното поле, пое топката, завъртя се и стреля, топката се отклони леко в крак на защитник и влезе в дусният ъгъл на вратарят на гостите Яначков.

През втората част Героя заигра на много високи обороти, като успя да направи пълен обрат в резултата. Гл. мениджър на отбора Венци Рангелов пък пусна втори централен нападател в лицето на голмайстора Николай Иванов. Той пък пострада при борба за една висока топка с вратарят на домакините, като носа му бе разбит. Той обаче доигра мача.

Първо в 61-та минута Мариан Хаджиев бе изведен отлично от Михаил Петров, овладя и излезе сам срещу вратаря и с техничен удар а прати в мражата за 1-1.

В 80-та минута Николай Иванов отбеляза за 2-1, като се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на Балкан, и отбеляза на опразнената врата.

Крайното 3-1 писа новото попълнение на Героя Румен Кереков, който надбяга защитник и с хубав диагонален удар сложи точка на двубоя.