Миньор 1919 (Перник) Германея

Миньор без проблеми срещу Германея

Миньор започна ударно с победа 4:0 новия сезон в Югозападната "В" група. Тимът надви Германея (Сапарева баня) като гост и оглави класирането след първия кръг по голова разлика. В 19-ата минута перничани излязоха напред в резултата след гол на Младен Стоев. В 35-ата минута след контраатака Мирослав Тодоров удвои след подаване на Александър Александров. При отбелязването на гола защитник на Германея влезе грубо в краката на Тодоров и двата отбора се хванаха за гушите. Червени картони получиха Виктор Софрониев от Миньор и Цанко Томов от състава на домакините.

През второто полувреме гостите продължиха да имат преимущество. В 55-ата минута Младен Стоев отново реализира, този път за 3:0, като вкара гола от центъра. Крайното 4:0 оформи Антон Киров. През второто полувреме в игра за Миньор се появи 41-годишният Тони Евтимов, който вдигна на крака стоте фенове на гостите.