Петърч Искра (Искрец)

Драма и обрат в мача ФК Петърч и ФК Искра от "А" ОФГ София-Запад

Драма и обрат в резултата, това успяха да видят вчера на стадиона в с. Петърч около 200 зрители, дошли да наблюдават подновеният шампионат в "А" ОФГ София-Запад, стартирал с двубоя ФК Петърч и ФК Искра (Искрец).

Домакините се бяха подготвили отлично за откриването на стадиона, местният свещенник извърши водосвет и благослови ръководствата, съдии, състезатели и публика преди самият двубой.

Самият мач започна вихрено за домакините. Водените от бившият шампион на България с отбора на Славия от 1996 година треньор Петър Цветанов футболисти, успяха да поведат още в 11 минута, когато един пробив отляво, доведе до отлично центиране в наказателното поле на Искра, и оставеният абсолютно непокрит в наказателното поле Ивайло Веселинов с глава направи вратарят Калоян Дренков безпомощен.

Домакините продължиха на натискат, а гостите се ориентираха в игра на контраатака, която на два пъти можеше да доведе до изравняване, но играчите в червено не бяха достатъчно концентирани в завършващата фаза. В 24-та минута обаче те успяха да изравнят сред колективна грешка в защита.

Последваха чиста ситуация за домакините, след излизане очи в очи на Борисвал Борисов срещу вратаря на Искра Калоян Дренков в 28-та минута. Въпреки чистата ситуация нападателят не успя да преодолее излезлият да го пресрещне вратар, и саможертвеният плонж предотврати 100% гол.

В края на полувремето защитата на домакините допусна нова фрапантна грешка, довела до излизане ниграч на гостите сам срещу вратаря, последва технично прехвърляне и резултата стана 1-2.

През втората част домакините натиснаха отново, и след две нови попадения направиха пълен обрат в мача, който завърши при резултат 3-2, за кеф на публиката.Така Петърч оглави класирането, преди в неделя да се изиграе мача Спортист (Драговищица) и Искър (Лакатник) от същата група.