Банкя 2009 София Спорт

Банкя стартира с победа

ФК Банкя стартира надпреварата в СРГ-Север с минимална победа 1:0 срещу отбора на София Спорт. В герой се превърна Иван Георгиев – Джовани, чийто гол-красавец донесе пълен комплект точки в актива на домакините в равностоен мач с не много голови положения.

Двубоят започна нервно, като и двата отбора допускаха неточности и залагаха повече на борбата. В първите двайсетина минути по-активен изглеждаше отборът на София Спорт, а това доведе и до две сериозни опасности пред вратата на ФК Банкя, но вратарят Боян Атанасов демонстрира завиден рефлекс и отрази ударите на нападателите в оранжево.
Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред пропуснаха да открият резултата след едно прострелно центриране в наказателното поле на София Спорт, при което трима играчи в синьо-жълто не успяха да стигнат до топката и да я засекат в мрежата.

В самия край на полувремето играч на София Спорт нажежи обстановката след като фаулира грубо Ивайло Лазаров, а футболистите на двата отбора се сбутаха – за щастие без сериозни инциденти.

През второто полувреме в игра за ФК Банкя се появи Румен Ангелов и незабавно раздвижи атаката на отбора. Домакините започнаха значително по-често да поглеждат към вратата на София Спорт, но трудно стигаха до реални положения за гол. Така се стигна до 70-тата минута, в която едно вълшебно отиграване реши изхода от двубоя. Топката се озова в краката на Иван Георгиев – Джовани малко пред наказателното поле, след чудесен финт той прехвърли топката на левия си крак и заобиколен от защитници на противника стреля премерено към вратата. Сякаш имаше само една възможна треактория на топката по пътя към гола и коженото кълбо описа именно нея, като прехвърляйки вратаря „целуна“ горната греда и се озова в мрежата за 1:0.
До края гостите опитаха да стигнат до изравнителен гол, но натискът им бе по-скоро хаотичен и не доведе до успех. Така, в крайна сметка ФК Банкя стартира с победа сезон 2014/2015!