Пирин Гоце Делчев Спортист (Св)

Пирин (ГД) се наложи над Спортист (Св) за едно полувреме

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) се наложи като домакин с резултат 3:1 над Спортист (Св) в мач от 6-ия кръг на Югозападната "В" група. И 4-те попадения паднаха през втората част на двубоя.

През първото полувреме с пропуски се отличиха Христо Кирев и Благой Пасков, а Георги Самокишев нацели гредата.

След почивката възпитаниците на Йордан Боздански излязоха по-мобилизирани и се пребориха за трите точки.

В 60-ата минута Благой Пасков откри за 1:0.

Христо Кирев удвои в 82-ата. Румен Лапантов покачи на 3:0 в 87-ата, а в последните секунди на двубоя "шоколадите" все пак успяха да отбележат почетно попадение за крайното 3:1 в полза на Пирин (ГД).

След победата Пирин (ГД) събра 14 точки и разделя първото място с отбора на Сливнишнишки герой.

Спортист (Св) остава в дъното на таблицата с 4 точки.