Етър Велико Търново Ситомир (Никопол)

Етър писа 6-ица на Ситомир

Етър Велико Търново постигна гръмка победа с 6:0 при гостуването си на абсолютния аутсайдер в Северозападната В група Ситомир Никопол. Гостите peшиха всичко в своя полза още преди почивката - вкараха пет гола. Домакините пък играха през последните 50 минути от мача с 10 човека.

Наказателната акция на виолетовите започна още в 6-ата минута. Тогава Николай Петров даде преднина на болярите. Веднага след това Пламен Генов получи жълт картон за фаул срещу Тодор Колев. В осмата минута Етър водеше с 2:0 с попадение на Тодор Колев. След още 8 Байдаков направи резултата класически. Отново той покачи на 4:0 в 27-ата минута. Малко преди края на полувремето защитникьт на домакините Пламен Генов извърши груб фаул и главният съдия Симеон Къчовски го изгони от игра. Веднага след това Байдаков оформи своя хеттрик - за това му бяха необходими само 26 минути - от 16-ата до 42-ата.

През втората част Етър се смили над безпомощния си съперник и вкара само един гол. 6:0 в 67-ата минута направи Николай Николаев. Бившият играч на Левеки и Славия Тодор Колев се отличи с 4 асистенции за успеха.