Етър Велико Търново Манастирище 2000

Ветерани: Манастирище се наложи над Етър с дузпа и продължава напред

Ветераните на Етър загубиха след дузпи с 5:4 зоновия финал от първенството на страната от Манастирище 2000. Мачът се игра на неутрален терен на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен, а редовното време завърши наравно 1:1, Sport-vt.com.

Съперникът удари гредата след удар на Илия Илиев, а до почивката голове не паднаха. "Виолетовите" поведоха с 1:0 с гол на Милчо Сирмов 6 минути след началото на втората част. Съперникът имаше няколко чисти възможности, но вратарят Петко Ганчев ги спаси.
Точно след негова грешка обаче „Манастирище 2000” успя да изравни – 1:1. Ивайло Димитров стреля в гредата, преди Ангел Петров да добута топката в мрежата, възползвайки се от грешката на вратаря на „виолетовите“ и рикошет. Така се стигна до изпълнение на дузпи за определяне на крайния победител.

Бончо Генчев пропусна още първия удар, шутирайки в напречната греда. После всички играчи на Етър вкараха от бялата точка, но съперниците бяха безпогрешни и стигнаха до победата с 5:4. Манастирище 2000 се класира за финалната четворка в София, която ще си оспорва шампионската титла.

Капитан на тима бе Илиян Киряков, в състава бяха още Бончо Генчев, Георги Георгиев, Петко Ганчев, Стефан Николов, Марин Стефанов, Ивелин Драшков, Милчо Сирмов и др.