Вихър (Алд) Своге

Вихър (Алдомировци) и ФК Своге си спретнаха голово шоу с 9 гола (+Галерия снимки)

Истинско голово шоу увенча футболният празник, който отборите на ФК Вихър (Алдомировци) и новосъзданеният ФК Своге спретнаха в прекрасният съботен следобяд за жителите на сливнишкото село.

Трябва да се отбележи отличната организация създадена от домакините, начело с президента на клуба Ивайло Кирилов, който само за година успя да възстанови запустялият повече от 20 години стадион, в едно прилично футболно игрище, даващо добри условия за игра.

Мача се игра пред около 200 зрители, като двата отбора изнесоха отличен мач, в който освен девет гола, имаше куп пропуски, красиви отигравания и динамика. Съдийската бригада ръководила мача пък бе от Сливница, начело с Петър Владимиров и помощници Мартин Миладинов и Ангел Димитрович, а дежурен делегат бе Асен Георгиев.

Мача започна "вихрено", като още в 8-та минута, след една странична ножица на нападателят на домакините Тодор Минев се получи продължително разбъркване в наказателното поле, и след няколко рикушета най-съобразителен се оказа Росен Ставрев, който засече топката в мрежата за 1-0.

В 13-та минута гостите от Своге, които бяха на терена без голямата си звезда Христо Йовов, пропуснаха чисто положение, дошло след грешка в защитата, пропуснато обаче от Георги Йорданов.

Резултата така или иначе бе изравнен в 23-та минута, когато Николай Гаджалов тарикатски свали центираната от пряк свободен удар топка с глава зад гърба си, и тя се оказа в мрежата на изненаданият млад вратар Владимир Емануилов, който само я изгледа за 1-1.

В 26-та минута росен Ставрев отбеляза второто си попадение в мача, след като се възползва от грешка на вратаря в наказателното поле и Вихър поведе с 2-1. Най-кръсивият момент в мача стана в 34-та минута, когато Иво Ковачки си спря топката на гърди, завъртя се и с невероятна тупалка направи резултата 3-1.

Две минути по-късно гостите намалиха, след като Георги Андонов бе безпогрешен и отбеляза за 3-2, а в 43-та минута отново той направи резултата 3-3. В 41-та минута обаче нещата се закучиха, след като Павел Йорданов получи за минута два жълти картона и остави отбора си с 10 човека на терена.

В 70-та минута гостите поведоха, след като Николай гаджалов отбеляза за 3-4, а в 80-та минута, една от легендите на Сливнишки герой - Младен Иванов, който понастоящем защитава цветовете на Вихър, отбеляза с глава след центиране в наказателното поле за 4-4.

Драмата стана пълна в 83-та минута, когато Димитър Иванов се възползва от отбита от вратаря топка и с мощен шут направи резултата 5-4.