Спартак (Плевен) Ситомир (Никопол)

Спартак (Пл) разгроми Ситомир със 7:0

Отборът на Спартак (Плевен) се наложи с резултат 7:0 на гостуващия Ситомир в среща от 11-ия кръг на Северозападната "В" група. Голмайсторът Стефан Христов заби 5 гола в този двубой.

Любомир Тодоров откри резултата в 3-ата минута, а в 11-ата Стефан Христов удвои. Веднага след това отново Христов покачи на 3:0, а в 29-ата минута нападателя оформи своя хеттрик. След 5 минути Тодоров изведе Христов и той пак вкара - 5:0. През второто полувреме спартаковци чувствително намалиха темпото. Въпреки това паднаха още 2 гола. В 56-ата минута Христов върна жестта на Тодоров, извеждайки го пред празната врата и той покачи на 6:0. 7 минути преди края Любомир Иванов подаде пак на Христов и той не сгреши - 7:0.

Още поне дузина чисти положения пропиляха домакините. Заслуга затова има и вратарят на „Ситомир“, който спаси 4-5 сигурни гола. Единствената възможност за гостите бе в 78-ата минута, когато Петър Златков получи топката, но я насочи над вратата на плевенчани.

Спартак Плевен остава на 1-ата позиция в първенството, докато Ситомир е последен.