Локомотив София

Локо (София) помете Локо (Пловдив) на "Лаута" и ще зимува трети в "А" група

Съставът на Локомотив (София) разгроми Локомотив (Пловдив) с 4:0 като гост в среща от 19-ия кръг на родното ни първенство. За успехът на "червено-черните" Ламжед Шехуди се отчете с две попадения, а по едно добавиха Даниел Генов и Марко Раднжелович.

Столичани откриха резултата в 21-вата минута, когато Ранджелович се разписа след центриране от пряк свободен удар. При попадението обаче бранителят бе в засада, която остана незабелязана от Ивайло Стоянов и неговия помощник. Осем минути по-късно Шехуди покачи на 0:2 след отлично подаване на Том.

В 40-ата минута Даниел Генов направи аванса на гостите класически, отбелязвайки с техничен удар по земя от 20-на метра. В заключителните минути на първата част Шехуди се възползва от грешка в отбраната на съперника и вкара за 0;4.

Така за второто полувреме не остана никаква интрига и то се изигра почти на ходом. Врийзе можеше да отбележи почетен гол за "смърфовете", но пропусна от отлична позиция.

Успехът затвърди Локомотив (София) на трето място във временното класиране, след като тимът на Димитър Васев събра актив от 32 точки и няма как да бъде изместен от тази позиция. Локомотив (Пловдив) пък остана на 9-о място с 20 пункта.