Сливнишки герой

Сливнишки герой започна с победа

Мачът започна с натиск в половината на гостите, като още в 3-та минута, новопривлеченият Кристиян Марчелов счупи кръста на защитник на гостите, центрира, но топката бе избита в ъглов удар. Същият изпълни и след разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен бе капитанът на героя Николай Величков и с мощен шут от два метра откри резултата 1-0.

В 10-та минута резултата стана 2-0. Полузащитникът Румен Кереков проби по левия фланг и подаде на абсолютно непокритият Ивайло Цветков, който с тупалка от границата на наказателното поле опъна мрежата зад Милен Петракиев.

В 14-та минута Николай Иванов навърза няколко защитници пред наказателното поле, подаде на Хаджиев, той нахлу в наказателното поле, но се засуети и не можа да отправи хубав удар.

И когато публиката очакваше разгромна победа, сливничани започнаха да пропускат положение след положение. В 16-та минута голмайсторът на групата Николай Иванов бе намерен с ценртиране на М. Хаджиев, стреля с глава, но ударът му бе сравнително слаб и вратарят улови. малко по-късно Иванов получи разстежение и бе сменен принудително, а в игра за първи път се появи Владислав Бежански.

В 24-та минута Марчелов отново бе в центъра на събитията пред вратата на гостите, когато след хубав пробив нахлу отдясно в наказателното поле, стреля, но топката мина покрай гредата.

В 30-та минута Кочилов изведе по перфектен начин Кристиян Марчелов сам срещу вратаря, но ударът му премина покрай вратата.

Гостите пък отправиха първият си удар по посока вратата на Мирослав Григоров едва в края на полувремето, като Василев стреля силно но ударът му бе право в ръцете на вратаря.

Втората част започна с добро темпо, като  първото положение бе за гостите, когато хубав удар нанесе Спас Милушев от средна дистанция, но вратарят на Героя изби. Три минути по-късно ситуацията се повтори със същите участници, като този път Милушев би по земята, но Григоров улови.

В 52-ра минута Мариан Хаджиев стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Петракиев спаси.

55-та минута Влади Бежански излезе сам срещу вратаря на гостите, опита да пусне топката покрай него, но стражът изби в ъглов удар.

Последваха десетина минути в които и двата отбора се лутаха по терена, без да създадат нещо смислено.

Така разсеяната игра на домакините доведе до дузпа в 68-та минута, като нарушението извърши левият защитник Венцислав Гурков. Зад топката застана Атанас Трендафилов и хладнокръвно намали за 2-1, връщайки Балкан в мача.

При една контра на Героя пък, полузащитникът на гостите Станислав Чочков повали умишлено Кристиян Марчелов, за което реферът Павел Цеков му вдигна жълт картон, който се оказа втори за него, и той пое преждевременно към душовете.

Само три минути по-късно Мариан Хаджиев бе изведен отлично в наказателното поле, пое с гръб, завъртя се и с мощна тупалка заби топката в мрежата за 3-1. Минута по-късно Кереков вкара и четвърти гол, но попадението бе отменено поради засада.

Вместо попадението да успокои играта на Героя, те отново допуснаха да бъде намален резултата, когато в 80-та минута Трендафилов се измъкна зад защитата на сливничани и прехвърли вратаря Григоров, който излезе да го пресреща, правейки резултата 3-2.

Домакините подновиха играта от центъра, като задържаха топката по-дълго за да опазят резултата. Гостите пък стихийно се опитваха да направят нещо което да им донесе точката, но защитата на Героя не позволи това да се случи.

В 86-та минута бе и последното чисто положение за домакините, като след центриране на Гурков, Румен Кереков стреля от въздуха, но топката излезе в аут.

След края на мача Венцислав Рангелов се изказа остро за многото пропуски на своите възпитаници, като според него те сами са си направили мача труден в края му.

Следващата неделя Сливнишки герой гостува в Сандански на местният Вихрен.